PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

„JESTEM  ZE WSI – TO MI NIE PRZESZKODZI W ODNIESIENIU SUKCESU!”

W ramach projektu organizowane są warsztaty, które ułatwią młodym ludziom aktywny udział w  życiu współczesnego świata, a także rozwiną umiejętności kluczowe i językowe tak, by młodzież potrafiła realizować swoje marzenia, ale również odnaleźć się na rynku pracy w Polsce i UE.

Cel główny:

Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z gminy Ochotnica Dolna poprzez wdrażanie innowacyjnych form nauczania.

- Podniesienie poziomu umiejętności uczniów z trudnościami w nauce.

- Zmniejszenie dysproporcji w nauczaniu uczniów z dysfunkcjami.

- Podniesienie poziomu znajomości języków obcych uczniów.

- Rozwinięcie wiedzy i umiejętności z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

- Nabycie przez uczniów umiejętności aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

- Rozwinięcie umiejętności planowania kariery zawodowej.

- Podniesienie poziomu kulturalnego i społecznego uczniów, utrwalenie zdobytej wiedzy

oraz skonfrontowanie teorii z praktyką.

- Promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Realizacja projektu w naszej szkole

W ramach realizacji projektu ,, Jestem ze wsi – to mi nie przeszkodzi w odniesieniu sukcesu’’ w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty:

- Klub Młodego Przedsiębiorcy

- warsztaty języka angielskiego

- warsztaty języka niemieckiego

oraz

- w ramach przysposobienia zawodowego: spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, wyjazdy

do zakładów pracy, spotkania z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy.